Zpátky do nulties s plesovým dresscodem. Kdo se nejlépe oblékl na release party desky Amelie Siby?

17. duben 2023

Na konci března vydala pražská písničkářka Amelie Siba (ve spolupráci s producentem Kryštofem Kříčkem aka Haru) své 3. dlouhohrající album Gently Double A. Píseň one foot ostatně můžete znát i z naší rotace. Amelie Siba – mimo jiné vítězka předloňského ročníku exportní soutěže Czeching – na desce zachycuje hledání sebedůvěry ve světě, který na nás často klade přílišné nároky. Jeden (ale milý) kladla na návštěvníky její release party, která proběhla 15. dubna v Sokole Karlín.

Ze křtu novinky vítězky Czechingu 2021 Amelie Siby, kde vystoupil také Black Tar Jesus, přinášíme fotoreport. Proběhl totiž podobou plesu s 2000s dresscodem. Kdo měl podle vás nejlepší outfit? Prohlédněte si celou galerii!

Spustit audio

Související

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.