Zrazu zase hardcore a hodně zábavy. Boost servírují nahrávku Flesh&Bones

22. březen 2024

Plzeňská hardcorová čtveřice Boost se už ve Špíně ukázala před pár lety, od té doby se ovšem pochopitelně leccos změnilo, včetně sestavy. Přibyla jim taky nová nahrávka Flesh & Bones. Právě kolem ní se především točila návštěva zástupců Sochyho, Jakuba a Petera u nás ve studiu, nicméně zvládli jsme zabrousit i do světa DIY kinematografie.

Od doby, kdy jsme se ve Špíně s Boost viděli naposledy, došlo u Boost k posunu od klasičtějšího hardcoru k více post-punkovému zvuku. To vykrystalizovalo samo právě ze změny v sestavě, zároveň to hodně ovlivnil i Jirka Kaňa, který album nahrával. Zatímco dřívější kroky Boost zavedly do profesionálních studií, tentokrát se rozhodli vydat více DIY cestou a spolupráci s Jirkou si nemohli vynachválit.

Jako jedna z mála hardcore punkových kapel u nás se rozhodli natočit vlastní lowcost klip, což by v původní sestavě asi neproběhlo, protože tíhli spíš k lyrics videům s hluchými záběry na pozadí. Natáčení se zhostil Peter, který se snažil hlavně vyhnout klišoidní estetice nasvícené kapely s tvrdými výrazy kdesi v temné místnosti. Výsledkem jsou výjevy z nejen bloumání po různých plzeňských místech a zákoutích s kamerou, která se nebojí zazoomovat.

Jak se točí klip se zlomenou rukou? Z jakých důvodů došlo ke změně sestavy, která poslala Sochyho od bicích ke kytaře? Odkud se vzal nápad s 3D brýlemi a co po jejich nasazení můžeme na obalu Flesh&Bones odhalit? Co všechno na Flesh&Bones má na svědomí Jirka Kaňa? A jak se to vlastně u nich má s hardcorem? Poslechněte si celý rozhovor ze záznamu!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.