Zrazu zase hardcore a hodně zábavy. Boost servírují nahrávku Flesh&Bones
Plzeňská hardcorová čtveřice Boost se už ve Špíně ukázala před pár lety, od té doby se ovšem pochopitelně leccos změnilo, včetně sestavy. Přibyla jim taky nová nahrávka Flesh & Bones. Právě kolem ní se především točila návštěva zástupců Sochyho, Jakuba a Petera u nás ve studiu, nicméně zvládli jsme zabrousit i do světa DIY kinematografie.
Od doby, kdy jsme se ve Špíně s Boost viděli naposledy, došlo u Boost k posunu od klasičtějšího hardcoru k více post-punkovému zvuku. To vykrystalizovalo samo právě ze změny v sestavě, zároveň to hodně ovlivnil i Jirka Kaňa, který album nahrával. Zatímco dřívější kroky Boost zavedly do profesionálních studií, tentokrát se rozhodli vydat více DIY cestou a spolupráci s Jirkou si nemohli vynachválit.
Jako jedna z mála hardcore punkových kapel u nás se rozhodli natočit vlastní lowcost klip, což by v původní sestavě asi neproběhlo, protože tíhli spíš k lyrics videům s hluchými záběry na pozadí. Natáčení se zhostil Peter, který se snažil hlavně vyhnout klišoidní estetice nasvícené kapely s tvrdými výrazy kdesi v temné místnosti. Výsledkem jsou výjevy z nejen bloumání po různých plzeňských místech a zákoutích s kamerou, která se nebojí zazoomovat.
Jak se točí klip se zlomenou rukou? Z jakých důvodů došlo ke změně sestavy, která poslala Sochyho od bicích ke kytaře? Odkud se vzal nápad s 3D brýlemi a co po jejich nasazení můžeme na obalu Flesh&Bones odhalit? Co všechno na Flesh&Bones má na svědomí Jirka Kaňa? A jak se to vlastně u nich má s hardcorem? Poslechněte si celý rozhovor ze záznamu!
Související
-
Boost o hardcoru: Chceme to dělat trochu jinak, drsných a naštvaných tváří z koncertů už bylo dost
Stagnuje v Česku hardcorová scéna, nebo se najdou i nové, mladé kapely, které ctí a mají rády odkaz devadesátek?
-
Děláme si co chceme! Rokování s Levag o debutové nahrávce i rodném městě
What’s wrong with Pilsen? Tak se ptá se na svém první albu dříve čtveřice, nyní pětice Levag, která operuje právě v Plzni. Nás ve Špíně to samozřejmě nenechalo chladnými.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.