Alkohol tekoucí z kohoutku a aktivisté s ptačím příjmením. Dejte si přehled nedůležitých zpráv

14. únor 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ptáci vs. mikrovlnky

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejkulatější borůvky ze zpravodajského muffinu.

Moderátorky jako vždy vybraly zprávy jak ze světa, tak z našich luhů a hájů. Obě ženy žasly nad tím, že v indickém státě Kérala začal téct z vodovodního kohoutku občanům alkohol. Kontaminaci vody způsobily omylem tamní úřady, které nechaly do země zakopat zabavenou pálenku. Ta prosákla do půdy a do pitné vody. I mistr tesař se někdy utne, zhodnotily kauzu Mikrovlnky.

Další pikantnost už se týkala naší domoviny, která je, zdá se, rájem zločinu. Navátý občan s neosvětleným motocyklem ujížděl před policií, ale dostihla ho karma. Po poruše motorky ho nenapadlo nic lepšího než utéct do lesa. 

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby nezmínily události, které hýbou Brnem. I mezi Brňany jsou lidé s příjmeními jako Datel nebo Pštros. Ti spolu s Holuby a Drozdy z celé republiky napsali hravý dopis s vážným posláním: žádali poslance, aby zabránili klecovým chovům slepic.

Je mezi motorkářem na útěku, potrubím plným indické pálenky a protesty proti trápení slepiček nějaká hlubší souvislost? Určitě ne, ale nikomu to nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio