Beseda a Moody Moon Noize: Je jedno, jak velký festival stavíte, práce je na tom stejně

9. červenec 2024

Už jste slyšeli, že když zabodujete ve Startéru, tak máte velkou šanci zahrát si na super festivalech? Martin s Filipem to připomínají, tentokrát společně se zástupci bezmezně milované Besedy (u Bigbítu) a unikátního Moody Moon Noize. Na trase Tasov-Chomutov se dozvíte o čerstvých talentech, novinkách v programu i promotérských strastech a radostech. K tomu playlist sestavený ze jmen, která na zmíněných festivalech uslyšíte.

„Programově jde o to nejzajímavější z české a slovenské hudební scény, k tomu dobře vybraná jména ze zahraničí, která se třeba v Česku ještě nikdy předtím nepředstavila,“ říká šéf produkce festivalu Beseda Lukáš Nedomlel k letošnímu 31. ročníku. V topolovém hájku v moravském Tasově se na začátku srpna představí třeba kanadská rapperka Backxwash, londýnští PVA, ale i Ida The Young nebo whyohwhy, které znáte ze Startéru.

„Jsme moc rádi za ten areál, já bych jinde festival nedělal. Zjišťuju ale, že je to rok od roku těžší. Více do toho vstupuje ztížená ekonomika a má to spousty absurdních produkčních zákoutí. Třeba po covidu jsme nebyli schopni nikde sehnat pitnou vodu,“ vypráví ředitel Besedy Pavel Uretšlégr. Podařilo se jim nakonec problém vyřešit?

Pokud vyrazíte na Moody Moon Noize, obklopeni přírodou budete jen částečně, probíhá totiž v Chomutově. Zato si budete moct užít koncerty (i slovesný program) na netradičních místech. „Snažíme se vyhledávat místa, kde se obvykle nehraje,“ říká šéfredaktor magazínu Full Moon Michal Pařízek. Poslední srpnový víkend se tak můžete těšit třeba na speciální stage na molu Kamencového jezera. Krom jmen jako Petra Hermanova nebo TOKYO DRIFT najdete v programu třeba vítěze loňského Czechingu Island Mint.

„Často se setkávám s názorem, že dělat festival pro 300 lidí, to je přece sranda. Ono na tom vůbec nezáleží. Jestli je ten festival pro 10 tisíc lidí nebo pro 2, to je vlastně úplně jedno. Té práce je na tom stejně, všechny ty věci tam musí být. To, že jich je o něco míň, to je jedna věc, ale práce je na tom fakt stejně,“ vysvětluje Pařízek.

Pište hity a posílejte je na starter@rozhlas.cz, dostaneme se k nim během letošního podzimu. Mezitím poslouchejte mimosezónní speciály Startéru, a to každé druhé pondělí ve 20:00.

Spustit audio

Související