Brňanka ukradla rohožku a žena dostala balík peněz za práci doma. To jsou nej zprávy týdne

17. březen 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ten nejchutnější arašídy ze zpravodajské misky. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanku jako milovnici holubů zaujala zpráva o tom, žena Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci vznikne počítačem řízený holubník. Ten má přirozeným způsobem snížit počet divokých holubů v okolí budovy – například nahrazováním jejich vajec atrapami.

Zuzanu jako milovnici emancipace potěšila informace o tom, že žena dostala při rozvodu rekordní odškodnění za neplacenou práci v domácnosti. Paní, která se po dobu 25letého manželství starala o domácnost a rodinu, dostala v přepočtu přes 4 800 000 korun. 

Nesměla chybět nějaká ta krimizpráva z Brna. Neobvyklou pátrací akci měli strážníci v Brně. Na stopě byli zlodějce, které se u cizího obydlí zalíbila venkovní rohožka. 

Je mezi atraktivní rohožkou, vymazleným holubníkem a bezprecedentním odškodněním nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.