Byla jsem doma a čekala, až přijde déšť
Švandovo divadlo hraje ve 130. roce své existence mezi novinkami hru pro 5 hereček Byla jsem doma a čekala, až přijde déšť, kterou napsal francouzský autor Jean-Luc Lagarce.
Na otázky ohledně této hry, která se původně ve Švandově divadle objevila jen jako náhradník, ale byla jedním z recenzentů označena i za dramaturgický objev sezony, odpovídali režisér Braňo Mazúch a herečka Martina Krátká. Poslechněte si záznam živého vysílání z Odpolední session.
Hra Byla jsem doma a čekala, až přijde déšť vznikla v r. 1994. Napsal ji francouzský autor Jean-Luc Lagarce (1957-1995). Pojednává o archetypálním tématu návratu domů, návratu mladého muže po dlouhé době. Vše je soustředěno do okamžiku, v němž se má dovršit mnohaleté čekání 5 žen. Během posledních chvílí napjatého čekání se otevírají staré otázky a rány. V inscenaci Švandova divadla, kterou režíroval Braňo Mazúch, hrají Apolena Veldová, Martina Krátká, Petra Hřebíčková a hostující Marta Vítů a Marie Štípková.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.