Čekají nás zářné herní zítřky? Summer Game Fest neurazil, ale ani nenadchl

21. červen 2024

Začátek června v herním světě dlouhá léta patříval veletrhu E3, po jehož konci štafetu převzal Summer Game Fest moderátora Geoffa Keighleyho společně s konferencemi menších i větších vydavatelů a různorodých herních uskupení. Co na nich Lukáše, Jardu a Šárku nejvíc zaujalo? A které hry byste v příštích měsících a letech měli vyhlížet i vy?

Lukáš se k novinkám staví poněkud skepticky a coby dlouholetého fanouška Hvězdných válek ho příliš nepřesvědčila ani ukázka z hraní Star Wars Outlaws. Ocenil alespoň kratičký atmosférický teaser na remake Prince of Persia: The Sands of Time, který se od svého prvního oznámení v roce 2020 potácí ve vývojářském pekle a na světlo světa se podívá nejdřív za další dva roky.

Jardu dojal trailer na jiný remake, a to na kampaň Black Hawk Down pro střílečku Delta Force: Hawk Ops. Původní hra kopírovala děj filmu Černý jestřáb sestřelen od Ridleyho Scotta a moderní předělávka hodlá dělat přesně totéž. Naopak ho příliš nenadchl další návrat ikonické série v podobě Gears of War: E-Day. „Nechápu, proč bych měl hrát potřetí tu stejnou hru,“ šklebí se Jarda testosteronem nabitému prequelu někdejší výkladní skříně Xboxu 360.

Šárka se okamžitě zamilovala do chystané budovatelské strategie Anno 117: Pax Romana. „Muži prý nemohou přestat myslet na Římskou říši. Já nejsem muž, takže na ni moc nemyslím, ale starověký díl Anno potřebujeme,“ tvrdí Šárka, zatímco se souká do tógy a objednává řemínkové sandále. Mírné znechucení v ní vyvolal trailer na Dragon Age: The Veilguard, ale jak sama přiznává, stejně ho bude určitě hrát.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.