Čelisti: Kubové a kouzelná křeč

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03724305.png
0:00
/
0:00

Po náročném týdnu poněkud rozvrzané vysílání, i tak by se dalo charakterizovat nové vydání Čelistí, které si z vlaku posvítilo na to, jak v Tunisu chutná Rodinné štěstí.

Ale popořadě. Velký (hotelový) animátor Dan Řehák nabootoval svůj zrezlý hard disk a rozjel americko-orientální sekvenci jménem Kubo a kouzelný meč. Ambiciózní loutkový film, který kombinuje postupy zámořského blockbusteru a prvky japonské mytologie, označil za až příliš výřečný a snaživý na to, aby ustál dlouhou stopáž.

Vít s Alešem se zase rozjeli po železnici jménem Mizérie a vykostili temný thriller Dívka ve vlaku, který je dle Aleše naprosto dementní, dle Víta obstojí alespoň v kategorii Misery Porn. Hodně rozklížená následovnice Zmizelé se snaží opřít o leccos, ale skoro všechno se jí mění pod rukama v doslovné bláto.

A je tu zase Dan a jeho vzpomínky na Tunisko. Hedi je vůbec první většinově tuniskou produkcí v českých kinech, ale pro Dana je tenhle zaražený a ušlápnutý prodejce francouzských aut až příliš nenápadnou a subtilní miniaturou o klukovi, který zkouší být sám sebou.

03724304.png

Končíme porcí Rodinného štěstí. Vítěz letošních Karlových Varů také zrovna nevyčnívá z davu, ale svou minimalistickou bytovou poetiku uplatňuje naprosto důsledně s velkou mírou vynalézavosti. Maďarský tvůrce natočil v domácím exilu přesnou studii obyčejných věcí. A to my máme rádi!

Příště se vrátí Jack Reacher se svým matoucím krédem Nikdy se nevracej… Tak proč to dělá?