Celý život se vyrovnáváš s tím, že jsi žena. Autobiografie Britney Spears není příjemné čtení
Někdy se říká, že Tina Turner byla rockovou babičkou. Madonna je zase královnou popu a titul popové princezny nenáleží nikomu jinému než Britney Spears. Její život ale pohádku moc nepřipomíná. Dokládá to i zpěvaččina autobiografie Žena ve mně, o které byl speciální díl podcastu Lit.
Jan Dlouhý si o knížce povídal s Eliškou Soukupovou, herečkou a moderátorkou Radia Wave, která mimo jiné připravuje podcast Pot. „Nejdřív jsem vůbec nevěděla, co od té autobiografie mám čekat. Nakonec jsem ji přečetla skoro jedním dechem, rozhodně to ale není příjemné čtení,“ svěřuje se Eliška v rozhovoru.
Britney Spears ve své autobiografii vzpomíná například na vztah se zpěvákem Justinem Timberlakem, během kterého byla donucena podstoupit umělé přerušení těhotenství. „To je nejhorší scéna, když ona leží v bolestech na zemi v koupelně a on jí u toho hraje na kytaru,“ říká Eliška Soukupová a připomíná, že tehdy dával bulvár rozchod za vinu hlavně Britney Spears.
Žena ve mně je o tom, jak se zpěvačka v různých obdobích svého života vyrovnává s tím, že je ženou. Píše o dobách, kdy lidi spíš než hudba zajímalo hlavně její tělo a intimní život. „Svým způsobem je ta autobiografie definicí ženského hnutí,“ dodává Eliška Soukupová.
V čem se podobají příběhy Britney Spears, Ivety Bartošové a Terezy Pergnerové? A přistupujeme teď k mladým začínajícím hvězdám citlivěji? Pusťte si speciální díl podcastu Lit, který se vysílal živě ze studia Radia Wave v Den otevřených dveří Českého rozhlasu.
Související
-
Neviditelné ženy jsou návod, jak se hádat se svým sexistickým strejdou a vyhrát
V novém Litu popisuje knihu Neviditelné ženy novinářka a feministka Adéla Ježková.
-
Drogy, ekologický kolaps a spasitelé lidstva. V každé době žijeme trochu jako v Duně, teď asi nejvíc
Do kin letos vstoupil druhý díl Duny a Netflix pak uvedl nové seriálové zpracování Problému tří těles. Do podcastu Lit tak zamířil fanoušek těchto knih Jakub Zelenka.
-
Až budu mít milion prodaných knih, budu spokojená, říká spisovatelka Radka Třeštíková
Patří mezi komerčně nejúspěšnější české spisovatelky. „Vím, že mi žádná cena nehrozí,“ přiznává Radka Třeštíková v podcastu Lit.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.