České filmové centrum

13. leden 2004

České filmové centrum je organizace zajišťující současnost českého filmu, a tím podmínky pro jeho budoucnost. A to znamená (ve vztahu k zahraničí) hlavně propagaci a informační činnost.

Tentokrát bylo filmové Radium hlavně o produkčních podmínkách, kontaktech a zázemí českého filmu. Do studia jsem si pozval Magdalenu Královou, zástupkyni Českého filmového centra, organizace, která vznikla právě s cílem toto zázemí a kontakty budovat.

00176363.gif

V roce 2004 nás jako první v kinech dorazí poslední díl Pána prstenů - Návrat krále, v dubnu bude mít premiéru fascinující drama Dogville Larse von Triera a dějiny s komickým elementem Čínská odyssea. Jeden z odvážnějších českých distributorů uvede i dokument o pokaženém natáčení Terryho Gilliama Ztraceni v La Mancha. Počkáme si, jestli se vůbec něco vyloupne z Tarantinova Kill Billa. Na červen je mezi řadu českých premiér tohoto roku - včetně debutů - ohlášen i Český sen Víta Klusáka a Filipa Remundy, ještě později druhý díl hororu Kruh. To jenom abych zmínil uvedení některých lahůdek, o kterých už šla v našem pořadu řeč během minulého roku - většinou v souvislosti s festivaly.

00176365.jpeg

Tento čtvrtek vysíláme o Projektu 100, za dva týdny o Febiofestu. Nalaďte si nás ve čtvrtek od 20:30 na frekvenci ČRo 6 1233 AM.

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.