Chtěla jsem prozkoumat vztah a jeho tajemství, říká scenáristka thrilleru Neklid Klára Vlasáková

2. září 2021

„O Neklidu je těžké mluvit a něco posluchačům nevyzradit. Mohu ale říci, že Neklid vypráví o mladém páru – Šimonovi a Petře. Petra ještě studuje, Šimon už pracuje. Mají skvělý, skoro až ideální vztah. Když pak dojde k jednomu neštěstí, Šimon napne veškerou sílu a energii k tomu, aby zjistil, co se s Petrou stalo,“ popisuje thriller Neklid jeho scenáristka Klára Vlasáková.

Po dvou úspěšných sezonách prvního českého hraného podcastu pro mladé Zkouškový nabízí Radio Wave psychologický audio thriller Neklid. V pěti epizodách se ocitnete v příběhu, kde pravda a lež nejsou tak jednoznačné, jak se zdají být. Úplně poprvé můžete na Radiu Wave slyšet audio projekt natočený pomocí binaurální technologie, která slouží k prohloubení posluchačského zážitku.

„Jako prvotní inspirace mi posloužilo chtít prozkoumat vztah a jeho tajemství. Rozhlasové médium mi k tomu přišlo ideální. Zvuk v této sérii nás může často znejišťovat nebo nás vést nějakou cestou. Ačkoliv jsem to napsala, tak na mě – jakožto na posluchačku – tam byly také nějaké děsivé momenty,“ vysvětluje Klára Vlasáková.

Jak přesně funguje binaurální zvuk? Kdo propůjčil svůj hlas hlavním postavám? Poslechněte si celý rozhovor.

Všechny epizody najdete již teď na webu wave.cz/neklid, v aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.