Čínský jedlík to přehnal a v Brně zmizela půlka prasete. To jsou nej zprávy minulého týdne
Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejšťavnatější kdoule ze zpravodajské zahrady. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.
Ivanu jako milovnici restaurací all you can eat zaujala zpráva o tom, že jistý pan Kang jedl v takovém typu restaurace tolik, že mu byl zapovězen přístup do jídelny. Majitel byl totiž po každém jeho nájezdu chudší o několik set juanů, protože dotyčný je třeba schopen sníst i několik kilo krevet na posezení.
Zuzanu jako fanynku amatérské psychologie šokovala zpráva o tom, že babičky mají k vnoučatům větší pouto než ke svým vlastním dětem, což mají dokázat snímky z magnetické rezonance, které snímaly mozky babiček při pohledu na fotky vnoučat, dětí a pak úplně cizích lidí. Jak je to s dědečky, to se ale neví.
Nakonec nesměla chybět krimi zpráva z Brna. Tam se za bílého dne ztratila půlka prasete z chladírenského vozu, nikdo si ale ničeho nevšiml, takže se policii po pachateli – nebo pachatelce – pátrá jen obtížně.
Je mezi zmizelým vepříkem, babičkami zamilovanými do vnoučků a jedlíkem z bistra nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.