Co by měl splňovat asistenční pes? Neměl by majitele „trollit“, spát v posteli a zdrhat
Hostkou Buchet byla tentokrát datová analytička Bára, která tzv. páchá dobro – vychovává už druhého asistenčního psíka. S ženami ve středním věku Ivanou a Zuzanou hovořila o tom, co potřebuje splňovat osoba, která se této bohulibé činnosti chce věnovat.
Bára říkala, že chovatel asistenčního psa musí být hlavně živý, plnoletý a mít rád psy. Hafíka pro tyto speciální účely by také neměl rozmazlovat, nechat ho spát v posteli nebo mu dávat jídlo od stolu.
Barbora také vysvětlila, jaké predispozice má mít sám pes – neměl by „trollit“ svého páníčka, povalit ho nebo utíkat za fenami. Že se ale jako nedospělec vyválí třeba ve výkalech, to se dá ještě tolerovat.
Zuzanu samozřejmě zajímalo, kolik Bára za námahu s výchovou vodícího psa dostane zaplaceno a odpověď ji vskutku šokovala. Nedostane totiž nic, kromě dobrého pocitu a nákladů na jídlo a veterinu.
Pak se řeč stočila i na Bářinu práci, tedy datovou analytiku. Ta se rozvyprávěla o tom, že prostřednictvím datové analýzy např. zjišťuje, jaké jsou v Praze kolony a proč. Pak se ještě probralo, zda lidé na Letné mají depresi a mohlo se jít pomalu domů.
Chcete si popřemítat o tom, že byste možná mohli udělat něco pro ostatní lidičky, ne jen pro sebe? Pusťte si do uší a duše Buchty a možná se Vám to zadaří.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.