Designérka Janja Prokić: Když se zadaří, investuju do místních umělců a návrhářů

2. únor 2021

Tentokrát otevíráme šatník, který je unikátní sbírkou modelů od českých návrhářů. Janja Prokić má pro fashion design velkou vášeň a její skříň je plná unikátních kousků. „O šaty se dobře starám, ale nebojím se je používat, i když jsem na ně třeba šetřila několik měsíců. Líbí se mi, když je na věcech vidět, že jsou používané a někdo v nich žije,“ říká Janja. Poslechněte si, co ovlivnilo její pohled na módu a v čem se cítí nejlépe.

„Přijde mi důležité, aby peníze kolovaly. Když prodám nějaký větší kousek, ráda je vložím do současného umění nebo designu,“ říká Janja. Její byt je díky tomu jako ostrov pokladů, které jsou uspořádané s praktičností, vkusem a nadhledem. V předsíni, kterou osvětluje strop jako hvězdná obloha, otevíráme elegantní vestavěné skříně a probíráme se tím nejlepším z českého fashion designu posledních patnácti let.

„Zásadní věc, která mi v posledních letech významně mění šatník, je šití na míru. Našla jsem si skvělou švadlenku, paní Alenu. Je schopná ušít všechno, co si vymyslím,“ líčí designérka. V podcastu se dozvíte, na co je Janja ochotná trpělivě šetřit 3 měsíce, proč v poslední době vyměnila šaty za džíny a co je podle ní nejhorší módní hřích.

Poslechněte si nové Šatníky a dozvíte se, co ovlivňuje styl Janji Prokić. Na jaké české návrháře nedá dopustit? Jak ji ovlivnila metoda Marie Kondo? A co obdivuje na oblékání Evy Eisler a Liběny Rochové?

Spustit audio

Související