Festival a integrace lidí z dětských domovů

15. květen 2008

Festival Mimo domov - Out of Home se orientuje na sportovně-hudební program, který nabízí nejenom příchozím návštěvníkům, ale také dětem z dětských domovů, se kterými festival spolupracuje, příp. se kterými spolupracuje Rozmarýna, obecně prospěšná společnost, na jejíž účet přijde výtěžek z letošního festivalu.

V Odpolední session jsme mluvili o festivalu a integraci mladých lidí z dětských domovů do společnosti - hosty byli organizátorka festivalu Out of Home Klára Chábová a Kateřina Kosová, ředitelka a zakladatelka o.p.s. Rozmarýna, po telefonu jsme mluvili i s Evou Hakelovou, jednou ze spolupracovnic festivalu, kterou integrace po opuštění dětského domova čeká.

00716726.jpeg

Jaký je pro lidi, kteří tam vyrostli, odchod z dětského domova? Co jim může nabídnout program na podporu integrace do společnosti od neziskovky a co společenská událost typu festival?

Otázky i odpovědi z Odpolední session najdete v přiloženém záznamu.

Další informace najdete také na stránkách festivalu.

autor: ČRo Radio Wave
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.