Houf nudistů honil zloděje a restaurace bude prodávat kočičí jídla. To jsou zprávy minulého týdne

12. srpen 2022

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejjemnější croissanty ze zpravodajské pekárny. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici zvířátek zaujala zpráva o tom, že brazilská novinářka Mariana Lopes Vieira po delším nepoužívání elektronické čtečky zjistila, že se v jejím přístroji usídlili mravenci. Udělali si hnízdo v malém otvoru pro nabíječku. Ale to není hlavní problém. Nejhorší je, že mravenci začali kupovat knihy online.

Zuzanu zase uhranula informace o tom, že se jedna italská pop-up restaurace rozhodla přiblížit majitelům a milovníkům koček pokrmy jejich šelem. Vytvořila proto speciální menu, které je inspirováno chutí, strukturou a vůní kočičího jídla. V nabídce je například dušené hovězí maso se špenátem a polentou, losos s rajčaty a speciálně upravenou zeleninou nebo citronová panna cotta.

Nesměla ale chybět nějaká ta krimizpráva z Brna. Mezi bandu nahatých Brňanů, kteří se slunili na nuda pláži u přehrady, zavítal zloděj. Oblečený lapka sebral cyklistické kolo jedné z žen v rouše Evině. Jenže naháči ho zpozorovali a vrhli se do protiútoku. Samozřejmě zasáhli i strážci zákona.

Je mezi akčními mravenci, agilními nudisty a avantgardní restaurací nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio