Indie pop v teplákách. Startér si v pokojíkovém studiu zahrál Homeoffice a Flash Boy

24. březen 2020

Po týdenním výpadku se hlásíme zpět do služby! Naštěstí máme oba domácí studia, ve kterých roky marně sníme o hudební slávě (to se týká hlavně Jonáše). Tak jsme je teď konečně mohli využít k něčemu užitečnému – k vysílání pořadu o tom, že se nám nelíbí vaše písničky!

Tentokrát jsme si k tomu vybrali songy od kapel Homeoffice a Flash Boy. První z nich působí jako nová záležitost, ale ve skutečnosti se tahle pražská formace na scéně pohybuje trochu déle, jen pod jiným jménem. Homeoffice totiž donedávna vystupovali jako Francesco The Beaver, ale protože prý radikálně změnili přístup, rozhodli se pro nový název. Jejich druhý singl, Feel It Here, bude bavit fanoušky uhlazených kytarovek à la Real Estate. Škoda jenom toho čtyřminutového kytarového sóla, které song nikam neposouvá.

Flash Boy už to ve Startéru zkoušeli, a dokonce dopadli dost dobře. Pražská kytarovka v čele s charismatickou zpěvačkou Sylvií Harry od nás v roce 2017 dostala Divokou kartu a zahrála si třeba na United Islands of Prague. Teď se zase hlásí o slovo a nám se jejich hudba pořád moc líbí. Zpěvačka, která vůbec nemusí tlačit na pilu, civilní projev, ale přitom náboj a osobní kouzlo, které posluchače strhne. Člověk má pocit, že za textem Gummy Bear je příběh, který chce odkrýt jednak proto, že tady máme co do činění s dobrými písničkáři, ale také proto, že Sylvie zpívá tak dobře. Je jí rozumět a nikam se nežene. Jako by svůj song spíš vyprávěla, než zpívala. Jo, a to jsme se vůbec nedostali k té atmosféře! Flash Boy vás z karantény vezmou na výlet až na brightonskou kolonádu. Připravte si drobný na cukrovou vatu a kolotoč, tahle parta má v sobě to nejlepší z Camera Obscura a podobných kapel.

Poslechněte si záznam z pokojíkového vysílání Startéru, pošlete hlas favoritům a pak zas zpátky ke kláveskám. Přichází pravý čas rozjet vaše hudební sólo projekty! Těšíme se na ně na adrese starter@rozhlas.cz.

autoři: Jonáš Zbořil , Jakub Kaifosz
Spustit audio