Investice do krypta? Začněte s pár stovkami a vzdělávejte se, doporučuje ekonom Josef Tětek

28. duben 2022
Finančák

Investujete do digitálních měn? Nebo o tom teprve uvažujete? Jak začít a proč vůbec investovat do něčeho, na co si nemůžete „sáhnout“?

V novém dílu magazínu Finančák si Iva Hadj Moussa a Richard Vrdlovec povídali s ekonomem a analytikem Josefem Tětekem o tom, jak do světa digitálních měn vstoupit bezpečně i jak naložit s možnými riziky. Odborník vysvětluje, kde si pořídit kryptopeněženku, proč dbát na digitální bezpečnost a proč má vlastně kryptoměna budoucnost.

Josef Tětek

Sám vidí například bitcoin spíš než jako cestu k rychlému zbohatnutí jako způsob, jak dlouhodobě spořit na budoucnost. „Bitcoin je ověřený léty bezproblémového fungování. Za tu dobu čelil mnoha útokům a obstál,“ tvrdí.

Proč Josef Tětek nepovažuje bitcoin za kryptoměnu v pravém slova smyslu? A proč je „blockchain“ jedním z největších buzzwords dneška, a přitom vlastně nic neznamená? Poslechněte si nový díl magazínu Finančák.

autoři: Iva Hadj Moussa , Richard Vrdlovec
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.