Investice do krypta? Začněte s pár stovkami a vzdělávejte se, doporučuje ekonom Josef Tětek

28. duben 2022
Finančák

Investujete do digitálních měn? Nebo o tom teprve uvažujete? Jak začít a proč vůbec investovat do něčeho, na co si nemůžete „sáhnout“?

V novém dílu magazínu Finančák si Iva Hadj Moussa a Richard Vrdlovec povídali s ekonomem a analytikem Josefem Tětekem o tom, jak do světa digitálních měn vstoupit bezpečně i jak naložit s možnými riziky. Odborník vysvětluje, kde si pořídit kryptopeněženku, proč dbát na digitální bezpečnost a proč má vlastně kryptoměna budoucnost.

Josef Tětek

Sám vidí například bitcoin spíš než jako cestu k rychlému zbohatnutí jako způsob, jak dlouhodobě spořit na budoucnost. „Bitcoin je ověřený léty bezproblémového fungování. Za tu dobu čelil mnoha útokům a obstál,“ tvrdí.

Proč Josef Tětek nepovažuje bitcoin za kryptoměnu v pravém slova smyslu? A proč je „blockchain“ jedním z největších buzzwords dneška, a přitom vlastně nic neznamená? Poslechněte si nový díl magazínu Finančák.

autoři: Iva Hadj Moussa , Richard Vrdlovec
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.