Kamil Fila: Vím, co je rohlík

14. červen 2023

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl filmový kritik a rodák ze Znojma Kamil Fila. Ivanu s Alešem proto mimo jiné zajímal jeho názor na znojemskou omáčku, ale i to s kým si ho lidé nejčastěji pletou.

Kamil, který se kromě filmů vyzná také v posilování a v potravinových doplňcích pro příznivce bodybuildingu, v rozhovoru prozradil, že se cítí být dobrým člověkem tak na 60 %, že nejhorší smrad je rozkládající se amid a že kdyby si měl vybrat mezi tím, zda dostane facku, nebo kopanec, tak by byl raději kopnutý. „Mírný kopanec do zadku je fajn,“ práskl na sebe.

V rozhovoru plném překvapivých zjištění jsme ale narazili i na to, že Kamil tápe v oblasti pečiva. „Rohlík je to samé jako houska… Nevím, jaký je mezitím rozdíl… Vím, co je rohlík…,“ zamýšlel se oceňovaný filmový recenzent, ale jasného vyjádření ohledně preference housky, nebo rohlíku jsme se dočkali jen tak nějak napůl.

Skladbu do hudebního okénka si vybral sám Kamil a zvolil track Paula Herzoga, který zazněl v jeho oblíbeném filmu Krvavý sport.

Co je podle Kamila nejhorší na návštěvách posilovny? A co je na nich naopak nejlepší? Který cvik bychom měli všichni dělat každý den? Poslechněte si celou Bramboru s vejcem s Kamilkem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.