Karel Cudlín a jeho výstavy

12. červenec 2011

Fotograf-dokumentarista Karel Cudlín se narodil 28. června 1960 v Praze, v roce 1987 absolvoval katedru umělecké fotografie na FAMU.

Dnes je fotoreportérem časopisu Respekt a Revolver Revue, dříve byl jedním z osobních fotografů prezidenta Václava Havla. Mnohokrát fotografoval české a slovenské Romy, vytvořil také známý cyklus fotografií Maturanti. Karel Cudlín byl mnohokrát oceněn v soutěži Czech Press Photo. Soubor diapozitivů a fotografií Karla Cudlína na aktuální výstavě Odchody ve výstavním prostoru ve Školské ulici zachycuje městskou scenérii po odchodu posledních oddílů Sovětské armády z Milovic. Videodokumenty Vojty Dukáta a Vojtěcha Höniga na téže výstavě se zabývají stejným tématem. Výstava Karel Cudlín - fotografie 2001-2011 pak začne 14. července v galerii GAMU.

Co se Karlu Cudlínovi vybaví v souvislosti s odchodem sovětských vojsk z Milovic jako první? Jak by dnes vypadal cyklus Maturanti? Jak se do fotek dostává metaforická hloubka? Poslechněte si záznam živého - a velmi příjemného - vysílání Odpolední session!

Odkaz:
www.cudlin.com

autor: Pavel Sladký
Spustit audio