Kde je v Kodani nejlepší atmosféra? Kdekoliv u vody, říká módní návrhářka Adéla Mitrengová

19. červenec 2022

V dalším díle letní cestovatelské série Lokálové jsme se spojili s fotografkou a módní návrhářkou Adélou Mitrengovou, která žije v dánské Kodani.

„Kodaň je poklidná a zelená a i když tu často prší, je tu opravdu krásná atmosféra,“ shrnuje Adéla důvody, proč město navštívit. Kam by doporučila vyrazit za opravdu autentickou místní atmosférou? „Dánové milují otužování. Místňáckou atmosféru tak zažijete hlavně kdekoliv u vody. Samotnou mě jednou na pláži překvapila skupinka lidí, kteří zrovna vylézali z ledové vody a očividně si to velmi užívali,“ popisuje.

Kam v Kodani za hudbou? A kde si odpočinout od ruchu města? Poslechněte si celé Lokály o dánské metropoli.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.