Když se cítíš dobře, je jedno, co máš na sobě, věří designér Jan Smejkal

13. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vintage bunda Dickies, poklad z brněnského sekáče, kterého se Jan prý nikdy nevzdá. Nosí ji nejraději vzhůru nohama, podle Jakuba Polanky na MBPFW 2016

Se smíchem ale dodává, že i přesto existují věci, které na oblékání ostatních lidí nemůže vystát, i když se nesou spokojeně. „Nejradši bych s sebou nosil do města nůžky a stříhal lidem ty sešité rozparky vzadu na kabátech. To není styl, nemá to tak být. Je to technická věc, aby se rozparky po cestě k zákazníkovi nepomačkaly. Počítá se s tím, že si to prostřihnete,“ směje se student módního designu na UMPRUM Jan Smejkal.

V podcastu Šatníky se dozvíte, proč si v módě skvěle rozumí s maminkou, v čem ho ovlivnilo tancování vogue a jakého oblečení ve svých skříních si nejvíc cení.

„Téhle věci se nikdy v životě nezbavím, je to 5 XL džínová bunda od známé streetwearové značky, kterou jsem ulovil za dvě stovky v sekáči v Brně,“ říká Jan. Je přesvědčený, že prodavačka netušila, jaký poklad v krámě má. A že by tuhle bundu mohla prodat i za několik tisíc.

Obří džínovku rád nosí přetočenou vzhůru nohama. Tenhle stylingový trik ukázal v českém prostředí poprvé návrhář Jakub Polanka na přehlídce v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku v roce 2016. „Když jsem to tehdy viděl, byl jsem z toho úplně nadšený! Musel jsem to hned zkusit a nosím tak spoustu věcí dodnes,“ vypráví Jan.

Poslechněte si, jak vznikl obří svetr, do kterého se spolu s Janem pohodlně vejdou další dva až tři přátelé. V podcastu se dozvíte, proč rád nosí věci po mámě a co byl v šestnácti letech ochotný podstoupit pro to, aby získal svou vysněnou mikinu. 

 

Spustit audio