Koník spadl do bazénu a sprinterům pomáhají hýždě. Dejte si top zprávy minulého týdne

9. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - padající kůň

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejtučnější pinie ze zpravodajských strání. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na nevídané zprávy jak ze světa, tak z regionů a hlavně z Brna.

Ivanu naprosto šokovala zpráva o tom, že největší rozdíl mezi světovou špičkou a ostatními atlety je ve velikosti velkého hýžďového svalu. U ostatních svalů, jako třeba u lýtkového, nebyl v podstatě žádný rozdíl. Potvrdilo se také to, že velikost tohoto svalu koreluje s výkonem, který sportovci podávají při běhu na 100 metrů. A Ivana jen tiše záviděla.

Zuzana jako obvykle dala přednost přízemnějším regionálním zprávám. Na Brněnsku spadl do zahradního bazénku kůň. Policisté jej naštěstí vyprostili, a protože byl sudokopytník podchlazen, přehodili přes něj termodeku. Pak byl nevinný tvor předán majiteli. Dojemné, myslí si Zuzana.

Je mezi anomálně vyvinutými hýžďovými svaly a koníkem, který měl smolný den, nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky, ale to nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio