Korejský seriál Squid Game je brutální vyvražďovačka. Pocuchané nervy regenerují vtípky z internetu

11. říjen 2021
Fenomem

Hráli jste někdy jako děti hru Cukr–káva–limonáda? Poté co uvidíte první díl korejského seriálu Squid Game (Hra na oliheň), vám garantujeme, že se této hry už nikdy nebudete chtít účastnit. A platí to i o dalších dětských hrách, které ve zmíněném seriálu musí podstoupit skupina zadlužených lidí toužících po peněžní výhře, která by je dostala z problémů.

Korejský seriál je momentálně na dobré cestě stát se nejúspěšnějším seriálem Netflixu všech dob. K šílenství kolem Squid Game patří samozřejmě i vtípky, které v posledních týdnech zaplavily sociální sítě.

Squid Game meme

Díky seriálu se zrodil celý soubor internetových reakcí. V příspěvcích na sociálních sítích lidé přemýšlí, jak by se chovali, kdyby se měli podobné hry také zúčastnit. Zvláštní oblibě se těší také obří robotická panenka s ostřížím zrakem, která hlídá pravidla zmíněné hry v první epizodě. V rámci propagace seriálu se objevila na několika místech po celém světě a lidé se na sociálních sítích natáčí, jak hrají hru v reálu. Tady samozřejmě vede TikTok, kde se hashtag #squidgame objevil jen za první tři týdny 22milionkrát.

Seriál je to brutální, krvavý a pravidla, kterým se hráči musí podřídit, jsou nesmlouvavá. Žádný div, že málokdo ze hry vyjde živý – a to snad není spoiler. Memové vtípky, které se poslední týdny objevují, pak možná vznikají hlavně proto, aby si lidé alespoň nějak ulevili od šoku a napětí, které seriál přináší.

Poslechněte si nové vydání rubriky Fenomem a zjistíte, co říká internet na nečekaný korejský seriálový hit Squid Game. Proč se stalo, že po celém světě vzrostla poptávka po korejských medových cukrovinkách dalgona? Co říká děj seriálu o naší společnosti a jakou složili Squid Game poctu nadšenci v počítačové hře Roblox?

Squid Game meme
Squid Game meme
Squid Game meme
autor: Karel Veselý
Spustit audio

Související