Králíci vykopali památku a zloděj chtěl vrátit sladkosti. To jsou zprávy z minulého týdne

9. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky vs. králíci-archeologové

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejsladší laskonky ze zpravodajské cukrárny. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici králíků zaujala informace o tom, že správci waleského ostrova Skokholm našli na jeho území nástroje na výrobu oděvů a člunů z tulení kůže pocházející z doby kamenné. Všechny tyto artefakty se původně nacházely hluboko v zemi a zřejmě by tam vydržely schované i doposud, nebýt králíků, kteří se rozhodli vyhrabat si na stejném místě noru. Jak hrabali, nechtěně vykopali historické předměty staré tisíce let. Králíci kromě jiného vyhrabali úlomek keramiky. Nikdy není pozdě stát se archeologem, myslí si Mikrovlnky.

Zuzanu jako fanynku Brna v dobrém slova smyslu sejmula kauza týkající se toho, že dvacetiletý mladík na čerpací stanici v brněnské čtvrti Líšeň dostal chuť na mlsání. Problém ale byl, že za sladkosti v hodnotě necelých 150 korun nezaplatil, a tak přijeli případ řešit strážníci. Mlsný zloděj se ale nevzdal a začal s hlídkou vyjednávat – přišel s překvapivým řešením situace. Hlídce navrhl, ať se otočí a on mezitím vrátí cukrovinky zpět na místo. Návrh strážníci ale rázně odmítli. To je život, myslí si Mikrovlnky.

Je mezi mlsounem z Brna a chytrými králíky nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio