Královna maturiťáku a dáma s pejskem. V šatníku ilustrátorky Elišky Podzimkové a herečky Julie Ondračkové

20. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Eliška s Julií spolu bydlí už pět let, stejně dlouho sdílí i svůj šatník. Poslechněte si, co mají společného a v čem se jejich styl liší

„Šaty jsem měla naposledy na maturiťáku a hrozně jsem trpěla. Dodnes lituju toho, že jsem si neprosadila něco jiného,“ vzpomíná Eliška, která už od patnácti nosí hlavně pánské oblečení. „Vztah s Eliškou mě hodně ovlivnil, přivedla mě k unisexové módě, ale pořád si někdy ráda vezmu dlouhou sukni. Tu nejoblíbenější mám od třinácti a pořád ji nosím,“ říká Julie. Poslechněte si, v jakém modelu vyhrála královnu maturitního plesu a v čem jsou výhody sdíleného šatníku dvou holek.

„Moje oblékání ovlivnil gympl a levicové naladění většiny mých spolužáků. Druhým zásadním zážitkem pro mě byla cesta s Eliškou do New Yorku. Obecně ale styl moc neřeším, oblékám se hlavně podle nálady. Někdy se úplně směju tomu, v čem jsem schopná vyrazit ven,“ popisuje Julie.

„V sukni mě nikdo z přátel nezná a nepozná, celý můj šatník jsou pánské nebo unisexové věci,“ říká Eliška. „V patnácti jsem se rozhodla, že přestanu šaškovat a budu nosit, co chci. Od té doby se cítím dobře a móda mě konečně baví.“

Zatímco Julie módu příliš neřeší, Eliška si dává záležet i na tom, v čem jde venčit psa. Její pojetí pánské módy je výrazné, originální a extravagantně barevné. Kombinuje oblečení šité na míru z afrických látek, kousky od českých značek a návrhářů, vintage i běžné konfekční značky.

Čtěte také

Julie je jednou z postav podcastového seriálu Radia Wave Zkouškový, který má aktuálně venku druhou řadu. Postava, kterou ve Zkouškovém hraje, se odhodlává k registrovanému partnerství a vybírá si svatební šaty. Proto mě zajímalo, jaké svatebky by si Julie s Eliškou vybraly v reálném životě. Jestli už o tom někdy přemýšlely a co by si na obřad oblékly, se dozvíte v podcastu.

Jaké oblečení a doplňky z dětství si Eliška a Julie schovávají? Komu patří podomácku šitá kabelka – pejsek? Jak se holky staví k udržitelné módě? Poslechněte si v podcastu Šatníky.

Spustit audio

Související