„Mladšímu já bych vzkázal, ať se tolik nefláká.“ Začíná podcast o vzdělávání a škole Studovna

12. září 2022

Od 22. září si můžete každý čtvrtek od 19 hodin poslechnout podcast Studovna. Aneta Štokrová si v něm bude povídat se studenty, odborníky na vzdělávání nebo s psychology. Bude se ptát na jejich zkušenosti a rady, jak studium přežít a jak si ho taky užít.

Studovna je místo, kde najdete klid v době zkouškového nebo maturit. Řešit budeme, jak zvládnout přechod ze střední na vysokou, život na koleji nebo jak se efektivněji učit. „Studovnu dělám, protože mi přesně takový podcast na začátku studia na vysoké chyběl,“ říká autorka Aneta Štokrová.

Podcast Studovna poslouchejte na Radiu Wave od 22. září 2022. Každý čtvrtek přistane nový díl na webu wave.cz/studovna, v mobilní aplikaci mujRozhlas, na wave.cz/podcasty a v dalších podcastových aplikacích.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.