Myši budou propojené s bitcoinem a seniorku rozzuřil písek na rohožce. To jsou top zprávy týdne

4. únor 2022

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejkřupavější rohlíčky ze zpravodajské pekárny. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici kryptoměn zaujala zpráva o tom, že skupina BitMouseDAO chce pomocí geneticky upraveného viru do myší DNA vložit kryptoměnu bitcoin. Za projektem stojí anonymní skupina umělců, kteří se inspirovali například fosforeskujícím králíkem umělce Eduarda Kaca. „Baví nás myšlenka, že z živého tvora můžeme doslova udělat peníze. Hodnota myši bude denně kolísat podle hodnoty bitcoinu. Za deset let tak může mít hodnotu 100 milionů dolarů, nebo taky vůbec žádnou.“ Chudáci myšky, kroutí hlavou Ivana.

Zuzanu jako fanynku sporů mezi sousedy zaujala zpráva o tom, že obyvatelka jednoho brněnského domu se rozhodla, že chce mít sex s přítelem své sousedky. Ten ji však rázně odmítl a ona pak začala hlasitě řvát, takže celý konflikt musela řešit policie.

I poslední zprávička měla svůj původ na Moravě: znečištěná rohožka překvapila seniorku z Brna. Rozhořčená paní se se stížností obrátila na linku 156, kde strážníkům tvrdila, že za hromádkou písku, jež se před jejím bytem objevila, jistě stojí jedna ze sousedek…

Je mezi čistotu milující dámou, ženou vyžadující milování na chodbě a myším bitcoinem nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.