Na DAMU frčelo hipsterství, na konzervatoři romantika: Otevíráme šatník herečky a tanečnice Julie Šurkové

8. prosinec 2020

„Tyhle krajkové šaty jsem nosila na taneční konzervatoři. Když si je dneska obleču, vypadám jako klobása ve střívku,“ směje se Julie a dodává, že dnes už své teenagerské modely vůbec nechápe. Protože nerada vyhazuje oblečení, v jejím šatníku se krásně odráží postupné proměny jejího stylu. Od sexy romantiky na střední přes hipsterství z půdy na DAMU až po současnost, která je úplně jiná, než jak si ji představovala.

„Hipster jsem byla dobrej, protože zásoby babiččiny půdy byly nekonečné,“ směje se. Otevírá velké skříně zaplněné od podlahy po strop pečlivě složenými komínky oblečení. Předvádí nám svetry a tepláky, které její babička kdysi nosívala na zahradu. A které pak z půdy na Moravě putovaly do jejího pražského studentského šatníku.

„Po škole jsem si myslela, že teď ze mě bude elegantní dospělá žena, taková ta okouzlující profesionálka, byznys a ženskost, jak to úplně skvěle umí designérka Ivana Mentlová. To se ale nestalo,“ popisuje Julie. Poslechněte si, jaké příběhy, poklady a překvapení jsme objevili v šatníku sympatické herečky a tanečnice.

V čem nesouhlasí s Karlem Lagerfeldem a jak se z hipsterky z DAMU proměnila ve sběratelku luxusních kabelek? Jaké kousky z babiččiny půdy mají pro mladou tanečnici nesmrtelnou hodnotu? Poslechněte si Šatníky s Julií Šurkovou.

Spustit audio