Nezajímali nás egomaniaci, říkají autoři knihy rozhovorů o spiritualitě Znamení neznámého

18. říjen 2021

Do pořadu Hergot! tentokrát zavítali novinář Petr Vizina a spisovatel Jan Němec, kterým nedávno vyšla kniha Znamení neznámého. Obsahuje devět rozhovorů, které rozplétají „příběhy vnitřní proměny“, a překvapuje pestrostí zpovídaných osobností. Vedle opata zenového kláštera je v knize například katolická řádová sestra nebo umělec s psychedelickou zkušeností.

„Nezajímali nás egomaniaci, kteří jsou jenom duchovně naladění, protože to je jenom jejich koníček,“ říká hned na začátku rozhovoru Vizina. Do knihy se tak dostali lidé, u kterých autorská dvojice vnímá proměňující spiritualitu s praktickými důsledky. Němec ale raději hovoří o niternosti.

„Knížka není vyprávění lidí, kteří říkají, jak je super věřit v Boha nebo mít nějakou mystickou zkušenost,“ upřesňuje Vizina.

Chcete se dozvědět, o čem kniha tedy vlastně je? Jaké jsou další osobnosti, se kterými Vizina a Němec vedli rozhovory? Jaká je spiritualita samotných autorů? A čím je rozhovory obohatily? Pusťte si aktuální Hergot!

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.