Opilý mladík si hrál na Masaryka a kartely unášejí lenochody. To jsou top zprávy minulého týdne

21. leden 2022

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejlahodnější kapary zpravodajské sklenice. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Zuzanu jako milovnici jízlivosti zaujala zpráva o tom, že malé děti sarkasmu nerozumí, u dospívajících ale může jít o přirozené základní nastavení. Web BBC aktuálně informuje, že jedním z našich nejmocnějších lingvistických nástrojů je právě smysl pro sarkasmus a měl by se u dětí rozvíjet. Sarkasmus nám podle vědců umožňuje přidat do interakcí tolik potřebné nuance, zmírnit dopady urážek nebo přidat ke komplimentu hravé škádlení. Existují dokonce důkazy, že přispívá k větší kreativitě a může pomoci ventilovat negativní emoce, když se cítíme na dně. A navíc je prý známkou vyšší inteligence, takže pozor!

Ivanou jakožto kamarádkou všeho, co dýchá, otřásla informace o tom, že lenochodi v severovýchodní Kolumbii jsou v ohrožení. S vidinou zisku je totiž unášejí místní kartely, které zvířata následně prodávají turistům. Ti si tyto savce pořizují jako domácí mazlíčky. Nelegální byznys ale nepoškozuje jen unesené lenochody, kteří jsou zvyklí na život ve vysokých korunách stromů. Často totiž nepřežijí ani ti šťastnější, kteří pytlákům uniknou. Otřesné, myslí si Mikrovlnky.

Nesměla chybět ani krimi zpráva z jižní Moravy. Tam se stalo následující: ​​opilý mladík zastínil sochu Masaryka, pózoval s rozpřaženými pažemi a kamarádi ho natáčeli na mobilní telefony. Zpět na zem se dostal nemotorným dlouhým skokem do keře. Stane se, hodnotí celou událost Mikrovlnky.

Je mezi následovníkem Masaryka, kradením lenochodů a inteligentními sarkastickými bytostmi nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio