Osobák #4: Cyklistika. O dřině, technice i elektrokolech. Za řídítky s trenérem Petrem Kohlbeckem

30. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Osobák #4: Cyklistika. O dřině, technice i elektrokolech. Za řídítky s trenérem Petrem Kohlbeckem

Když jsem před natáčením cyklistického dílu Osobáku vytahoval kolo ze sklepa, říkal jsem si, že mě tentokrát nemá co překvapit. Vždyť šlapat do pedálů dnes umí snad každý dospělý člověk. Jak jsem se mýlil!

Petr Kohlbeck je bývalý amatérský mistr České republiky v časovce jednotlivců a bývalý jezdec profesionálního silničního cyklistického týmu AC Sparta Praha. V současné době tvoří na míru tréninkové plány ostatním cyklistům, kterým zároveň předává své závodní zkušenosti a pomáhá jim s technikou i motivací.

„Tak zaprvé ti je to kolo malé a zadruhé ti tam něco skřípe,“ řekl mi hned po příjezdu na jednu z pražských cyklostezek trenér cyklistiky a bývalý poloprofesionální jezdec Petr Kohlbeck. Na sucho jsem polknul, zapnul jsem diktafon a povídání mohlo začít.

Vzhledem k tomu, čím Petr naši konverzaci začal, mě zajímala nejen má cyklistická technika, ale i základní údržba nutná k (ne)pravidelné jízdě. Jaké kolo si pro začátek vybrat? Jak si správně nastavit sedlo a pro koho je vhodné elektrokolo? Dozvíte se v dalším díle Osobáku.

Osobák je podcastová série Radia Wave vytvořená ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Představuje moderátora Martina Minhu v roli hobby sportovce, který pod dohledem profesionálů absolvuje na vlastní kůži tréninky osmi vybraných sportovních aktivit. Osobák můžete od 9. prosince poslouchat na audioportálu a v aplikaci mujRozhlas.cz i na wave.cz/osobak. Přihlaste se k odběru podcastu na wave.cz/podcasty.

autor: Martin Minha
Spustit audio