Parabible #1: Ježíš je úplně jiná liga

1. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Parabible #1

Začátek evangelia podle Jana je slavný. Každý zná minimálně první část „na počátku bylo slovo“. Mystický text, jehož středobodem je termín logos, má hned několik vrstev a každý překlad Bible tíhne k nějaké z nich. Logos ale může také kromě „slova“ znamenat zákon, řád věcí, pravidlo. Anebo také to, o čem mluví Parabible.

V prvním díle podcastu Parabible čte Alexandr Flek nejen z úvodu Janova evangelia, ale přibližuje i okolnosti Ježíšova narození, které se v Parabibli neodehrává v betlémském chlévě, ale odpovídajíc duchu doby na matraci pod mostem v Berouně. Dozvíte se, proč by se jméno Ježíš mohlo do češtiny přeložit také jako Záchranář a také proč je tak důležité, že byl Boží syn uprchlíkem a vesničanem.

Poslechněte si první díl Parabible v podání Alexandra Fleka s úvodem Petra Wagnera.

Podcastová série Radia Wave Parabible vzniká ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Jednotlivé díly Parabible najdete postupně od 1. prosince každý den na stránce wave.cz/parabible a na mujRozhlas.cz. K odběru podcastu se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty. Více informací o knize Parabible najdete na www.parabible.cz.

autoři: Alexandr Flek , Petr Wagner
Spustit audio

Související