Parabible #27: Žít, jako se žije v nebi

27. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Parabible #27

Finále dobré zprávy v 28. kapitole Matouše je vlastně zopakování Ježíšova programu učedníkům, aby nezapomněli, o jaký odkaz se mají ve svém společenství starat. Jako začala Ježíšova pozemská pouť při pokušení na poušti na vysoké hoře, tak také končí – na hoře, ze které je možné rozhlédnout se po světě.

Svět, který ďábel Ježíšovi kdysi falešně sliboval dát výměnou za to, že se mu bude klanět, se mezitím stal něčím jiným než prostorem, který je nutné ovládnout mocí a silou. V Ježíšově vizi je především polem pro zvěstování jeho programu radikální svobody a nenásilí. Aby se učedníkům nezdálo, že před nimi leží nesplnitelný úkol, zazní na hoře také zde poslední poselství – jsem s vámi až do skonání světa.

Poslechněte si sedmadvacátý díl Parabible v podání Alexandra Fleka s úvodem Petra Wagnera.

Podcastová série Radia Wave Parabible vzniká ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Jednotlivé díly Parabible najdete postupně od 1. prosince každý den na stránce wave.cz/parabible a na mujRozhlas.cz. K odběru podcastu se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty. Více informací o knize Parabible najdete na www.parabible.cz.

autoři: Alexandr Flek , Petr Wagner
Spustit audio

Související