Podzimní superdatum přineslo své plody. Mnoho očekáváných desek je tady!

3. listopad 2023

Mayer Hawthorne, Leela James, Black Pumas, Brandon Williams, Smoove and Turrell, nebo Dave Lee s projektem AC Soul Symphony. Ano, ti všichni si na 27. října připravili vydání svých alb a díky tomu u nás dostali prostor. A k tomu ještě český projekt IKON bubeníka, producenta a nově i zpěváka Tomáše Konůpky, který debutoval s eponymním albem IKON o den dříve.

Dave Lee vypustil jedno ze svých nejambicióznějších alb. Pod značkou AC Soul Symphony jsme se dočkali téměř dvou hodin disco hudby, u které nemáte nic zadarmo. Vše je totiž poctivě nahráno v takovém objemu, v jakém to slyšíte na nahrávce. Pohlcující svět desky Metamorphosis můžete navštívit a podpořit pod tímto odkazem.

Doslova vrcholem dvouměsíční podzimní kampaně by se dalo nazvat samotné vydání super deluxe edice alba Prince & The New Power Generation Diamonds and Pearls. Aktuální správci jeho odkazu z této vymazlené sbírky vypouštěli postupně různé části, až na samotné vydání zbyly jen dosud nevydané skladby vzniklé v období natáčení původní desky a také videozáznam koncertu, který Prince uspořádal v Minneapolis pár měsíců po vydání alba. Z materiálu o velikosti tří regulérních desek jsme pro vás vybrali ty kousky, které napsal pro jiné interprety. 

Leela James vydala své osmé studiové album Thought U Knew, z nějž jsme do vysílání vybrali skladbu Satisfied. Vy si ale můžete vychutnat i zbylé písně, třeba tu.

Trvalo to vlastně docela dlouho, než se zpěvák a producent Mayer Hawthorne odhodlal vydat nové solové album, ale ten čas nastal právě teď a deska For All Time je venku. Poslechnout si ji a případně i podpořit můžete tady.

Sólový projekt bubeníka, producenta a nově i zpěváka Tomáše Konůpky IKON konečně opustil v rámci debutové eponymní desky jeho Hit Happens Studio a vyrazil do světa. Jak se mu bude dařit už bude záviset jen na vás, jeho posluchačích. Navíc 9. listopadu můžete ochutnat jeho živou podobu na křtu alba v pražském Lucerna Music Baru.

Black Pumas, kterým se už s debutovou  deskou podařilo rozvířit vody nejenom soulové psychedelie, ale i americké nejvyšší mety v podobě nominací na album roku v GRAMMYs, se vracejí na scénu s druhou studiovou deskou Chronicles of a Diamond. Podaří se jím uchovat si nastolený trend, který před 4 lety nastartovali? 

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio