Pokojovky můžete šoupnout do hotelu a Tarantino kašle na mámu. To jsou nej zprávy uplynulého týdne

20. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pokojovka v hotelu

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejnadýchanější laskonky ze zpravodajské výlohy. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu, milovnici kytek a přírody obecně, zaujala zpráva o tom, že v Londýně byl otevřen „plant hotel“, v překladu tedy rostlinný hotel. Nejde ale o ubytování, které by svým návštěvníkům dopřávalo prostředí bohaté na květiny – lidé tam naopak čas vůbec netráví. Nechávají zde totiž ubytovat své pokojovky. Květiny mohou dostat „pokoj“ jak s přímým světlem, tak i v přítmí, a to v závislosti na jejich potřebách. Nechybí ale ani lázně, které nabízí služby jako ruční zvlhčování nebo důkladné promáčení.

Zuzanu jako fanynku toxických vztahů ohromila informace o tom, že hollywoodského režiséra Quentina Tarantina matka v dětství kárala za to, že během vyučování psal scénáře a nevěnoval se výuce. Tehdy se proto zařekl, že až bude úspěšný, z jeho vydělaných peněz nic nedostane. V nedávném rozhovoru prozradil, že tento dávný slib skutečně dodržel. Respekt za tvrdohlavost, myslí si Mikrovlnky.

Nemohla samozřejmě chybět nějaká ta soudnička z Brna. Tam vděčná důchodkyně políbila strážníka, když jí donesl ukradený řetízek. Kdo ví, jaké byly její skutečné motivace, řekly si shodně obě moderátorky.

Je mezi mazlivou důchodkyní, hotelem pro monstery a lakomým Tarantinem nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek!

Spustit audio