Romantika, která nesmrdí a nebolí, není romantika. Cestovatelská Casablanca oslavila narozeniny

4. únor 2024

Co si užít v zasněženém Kyrgyzstánu? Jak neztroskotat v Beringově moři a jak stopovat rybářské lodě? Jak v Patagonii stoupat vzhůru ve stopách nejlepších horolezců minulosti? Jak překonávat hlad, obtíže i bizáry na cestách a sžít se s parťákem nebo parťačkou?

V pražských Kasárnech Karlín proběhla 26. ledna 2024 oslava 18. narozenin cestovatelského a outdoorového podcastu Casablanca. Večírek pro posluchače, hosty a tvůrce pořadu obsahoval sérii zábavných mini přednášek od cestovatelů a cestovatelek, známých z vysílání. Ti představili svoje nejvypečenější zážitky, fuck-upy a silné momenty.

Čtěte také

Základem je dobrý parťák

Tón večeru udala na začátek 9letá Anička Sladká, která mluvila o přechodu Nízkých Tater. Monika Klemšová pak navázala a vyprávěla o své paddleboardové expedici na Yukon, kterou podnikla se svým synem.

Radek Radar Groh, přední český horolezec, mluvil o výpravách do Patagonie a vrtkavé štěstěně na legendárním Fitz Royi, Cerro Torre a v dalších stěnách. Johana Štastná vybrala některé ze svých bikepackingových zážitků ze Spojených států, kde společně se svým partnerem Romanem Bojdou jako první Češka zdolala tzv. Triple Crown bikepackingu.

Na východ i na sever, po moři i po souši

Čtěte také

Fotograf a cestovatel Pavel Svoboda pěl ódu na krásy zimních výprav do východních zemí v čele s Kyrgyzstánem a Gruzií. Natálie a Michal Maděrovi vybrali ze svých seakajakových dobrodružství na minipřednášku plavbu kolem Aljašky s Natáliiným ztroskotáním a následným stopováním lodí v Beringově moři. Dvojice Aawesome.cz, Alča a Mája, se soustředila na bizarní zážitky z hladové a špinavé romantiky dlouhých trailů. Řada zážitků zazněla veřejně vůbec poprvé a inspirovala zcela zaplněný sál Kasáren Karlín.

Poslechněte si hodinový sestřih z narozeninového večera cestovatelské Casablanky, který se odehrál v báječné atmosféře. Obsahuje ukázky ze všech vystoupení i některé z dotazů publika. Casablanca děkuje za všechnu vřelou pozornost, které se jí dostává. Vstoupili jsme do 19. roku existence pořadu!

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Související