S fotografem Michalem Pudelkou a designérkou Hanou Zárubovou

15. duben 2016
02822323.jpeg

V Modeschau vám tentokrát představujeme fotografa Michala Pudelku, kterého můžete znát třeba z online magazínu Anonym. Jeho ironické módní fotografie pulzují tvůrčí energií. Druhý rozhovor patří designérce Haně Zárubové, která je opakovaně nominovaná na cenu Czech Grand Design. Letos je ve finále vedle čerstvých jmen jako Miro Sabo nebo Pavel Brejcha Line. Hany Zárubové jsme se ptali na kolekci Pantono, přehlídku této řady na Designbloku a na názor na ceny Czech Grand Design.

Michal Pudelka je okouzlující osoba, která pulzuje tvůrčí energií. Jeho fotografie patří k těm, které vám uvíznou v hlavě. Má velmi specifický rukopis, své fotky předem skicuje a často pro ně navrhuje a šije oděvy. Úzce při tom spolupracuje se svou produkční a múzou Katarínou, se kterou také přišel na rozhovor do jedné příjemné dejvické cukrárny. Mluvili jsme o tom, co, proč a jak Michal fotí, jaká práce ho nejvíc posunula, jak přemýšlí o módní a jak o umělecké fotografii.

02822338.jpeg

Hana Zárubová je absolventka VŠUP, která se od roku 2007 pravidelně objevuje v nominacích Czech Grand Design. Ocenění Módní designér roku získala v roce 2010 za kolekce fix-you a no.kolo. Dlouhodobě spolupracuje s grafikem Štěpánem Malovcem. Pohybuje se ve střídmé barevnosti bílé, šedé a černé a ve střihových řešeních se drží základních geometrických tvarů. Od začátku přichází s různými řešeními kruhu a čtverce. Tady si můžete poslechnout rozhovor z roku 2010, kdy se Hana Zárubová se Štěpánem Malovcem rozhodli otevřít studio na Jánském vršku v Praze. Právě tam jsme natáčeli i minulý týden o aktuální kolekci Pantono, přehlídce na Designbloku 2012 a cenách Czech Grand Design.

02822357.jpeg

Playlist:
Wavves – Demon To Lean On (Mom + Pop)
Autre Ne Veut – Play By Play (Mexican Summer)
Sky Ferreira – Everything Is Embarrassing, Krystal Klear Remix (EMI)
Drifter – None Else (uns.)
Gambles – Safe Side (uns.)
Gorgon City – Athena (Black Butter)
Coma – Hoooooray (Kompakt)
Somepling – ThirdCriminal (Ten Million Sounds)

Další články autora