S mikrofonem na lezeckou stěnu
V aktuálním dílu pořadu S mikrofonem točenou jsme se vypravili na horolezeckou stěnu. Průvodcem nám byl horolezec a instruktor lezení Tomáš Rydval. Pod jeho vedením jsme zvládli vylézt šestimetrovou stěnu, zjistili jsme, na co by si měl lezec začátečník dát pozor a jaké jsou nejčastější chyby začínajících lezců.
Čím se liší lezení venku na skalách od toho uvnitř na umělé stěně? Jaké jsou soutěžní disciplíny v lezení a co je zábavnější, zda lézt soutěžně a nebo jen tak? To vše jsem se pokusili z Tomáše Rydvala vytáhnout.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.