Severokorejky nesmí nosit šortky a had se jmenuje po Harrisonu Fordovi. To jsou nej zprávy týdne

25. srpen 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejšťavnatější jahůdky ze zpravodajského poháru. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici demokracie šokovala zpráva o tom, že mezi řadu omezení v totalitním severokorejském režimu by měl přibýt i zákaz šortek. Vztahovat se ale bude pouze na ženy, protože podle vůdce země Kim Čong-una je nošení kraťasů dámami příliš kapitalistické.

Zuzanu zaujala informace o tom, že v peruánském národním parku Otishi objevil tým vědců dosud nepopsaný druh hada. Plaza se rozhodli pojmenovat Tachymenoides harrisonfordi po americkém herci Harrisonu Fordovi, aby mu vzdali hold za jeho aktivity související s ochranou přírody a ekologií.

Nesměla chybět nějaká ta krimizpráva z Brna: pobyt na sluníčku si tam užíval sedmačtyřicetiletý muž, který se posilněn nejen teplou vodkou vyvalil na odiv tak, jak jej stvořila příroda.

Je mezi odvázaným naháčem, plazem pojmenovaným po celebritě a totalitním zákazem šortek nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio