Sex s klokany a pivo pro Mesiáše. Komiks Tankerka zve do postapo Austrálie
Tank Girl, v novém českém vydání překřtěná na Tankerku, je dost možná nejslavnější komiksovou hrdinkou pocházející z Austrálie. Manická, oprsklá holka s tankem, která kolem sebe spontánně šíří chaos a destrukci, ve svých prvních černobílých příbězích sršela dravou, nepředvídatelnou energií. Její nový příběh Dvě holky, jeden tank je ale bohužel o dost tradičnější.
Příběhy Tankerky aktuálně vyšly ve dvou svazcích. První obsahuje nejstarší a také nejlepší příběhy obyvatelky postapokalyptické Austrálie, ve druhém se naopak potkáme s dlouhým uceleným vyprávěním z roku 2016. Původní komiks, za jehož kresbou stojí pozdější výtvarník virtuální skupiny Gorillaz Jamie Hewlett, byl složený z nepředvídatelně spontánních a příjemně oprsklých krátkých povídek kreslených uvolněnou černobílou kresbou na hraně přeplácaného chaosu. Možná proto je tak oblíbený u různých subkultur. Novinka s podtitulem Dvě holky, jeden tank i díky usedlejší kresbě o dost z tohoto kouzla přišla.
Více o klokanech, gorilách, postapokalyptické Austrálii a prezidentovi, který neudrží stolici, si poslechněte v novém díle Ektoplasmy.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.