Sexuální výchova opět mistrovsky spojuje erotiku a umenie s trochou didaktičnosti a coleslawu

6. říjen 2023

Čelisti se tentokrát vrátily k Sexuální výchově. Konkrétně ke čtvrté a závěrečné sezóně britského seriálu, která mimo jiné ukazuje, že příkoří k životu patří. Hlavně k Alešovu a Vítkovu. Namísto opičího hada se tentokrát připlazil detektivní Ještěr v podání Benicia del Tora a s Wesem Andersonem jsme si zanotovali tradicionál „Jednou budem (Roald) Dahl, já vím.“

Hrdinové a hrdinky Sexuální výchovy se v poslední sezóně musejí po zavření domovské školy Moordale přesídlit na nesnestitelně pozitvní Cavendish Sixth Form College. A nesnesitelně pozitivní je i Alešovo hodnocení: „Spolu s úplně první řadou jsem si tuhle sezónu užil asi nejvíc.“ Šárka mu na telefonu přizvukje: „Pro mě ten seriál funguje jako naprosto fantastický spojení zábavy s trochou didaktičnosti.“ „A taky spojuje erotiku a umenie,“ dodává Vítek.

Jezdí Benicio del Toro ve filmu Ještěr s ještěrkou? Proč Vítek říká na krátké filmy Wese Andersona „Nevim, Dahl.“? Dostane za polský film Mastičkář herečka Izabela Kuna konečně Oscara? Vznáší se nad filmem Jeanne Du Barry – Králova milenka stín cancel culture? Čelisti – Tractatus logico-coleslawicus pro vaše uši.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.