Show jde dál, ale Fashion Weeku se vzdaluje. Poslechněte si report z MBPFW

23. duben 2024

„Z fashion weeku je fashion event. Jsem zvědavá, jak to ovlivní další dění na domácí módní scéně,“ říká v podcastu Šatníky Veronika Ruppert. Poslechněte si report z jarní edice pražského týdne módy, Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který dává slovo třem mladým návrhářským osobnostem.

Hana Valtová s vítěznou kolekcí v soutěži VGJT

Na letošní jarní edici MBPFW byly k vidění jen 3 samostatné plnohodnotné přehlídky. Nabídly Itálií inspirovanou kolekci Tomáše Němce, dále provokativní, inovativní a inkluzivní tvorbu španělského designéra, vystupujícího pod značkou EmeErre, která byla pro mě osobně vrcholem a nejzajímavějším fashion designem z celé akce.

Modely Tobiase Schuberta na MBPFW

A do třetice show studenta UMPRUM, Tobiase Schuberta, který se na MBPFW v minulosti prezentoval pod značkou Tobias Equipment. V reportu uslyšíte také rozhovor s designérkou Hanou Valtovou, o fascinaci historickou módou a šatech na celý život.

Poslechněte si report Veroniky Ruppert z Fashion Weeku.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.