Šimpanzi komunikují bubnováním na stromy a Brňan vrtěl pánví. To jsou nej zprávy minulého týdne

9. září 2022

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejkřupavější okurčičky zpravodajské sklenice. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jakožto milovnici zvířat zaujala zpráva o tom, že šimpanzi, kteří žijí v deštných pralesech v Ugandě, si podle zjištění vědců posílají vzkazy pomocí bubnování na kořeny u kmenů stromů těsně nad zemí. Každý má svůj rytmus a styl. Po několika týdnech je dokáže rozpoznat i člověk. Šimpanzi si posílají zprávy o tom, kde právě jsou a co dělají.

Zuzanu coby fanynku lidských práv inspirovala informace o tom, že australský noční klub bude vyhazovat zákazníky zírající na jiné bez jejich souhlasu. Klub zaměstnal pracovníky, kteří působí jako „pověření bezpečnostní důstojníci“.

Nakonec nesměla chybět nějaká ta krimizpráva z Brna. Moravskou metropoli pohoršoval muž, který vrtěl pánví, posílal polibky a vystrkoval přirození na mladé ženy. Na nevhodné chování třicátníka si stěžovalo hned několik dívek. Vymazat z hlavy nemohly zejména časový úsek, při kterém jim zvrhlík ukázal penis.

Je mezi obnažujícím se Moravanem, vynalézavými opicemi a striktními klubovými pravidly nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio