Slované jako spása světa a Putin jako Nomo? Přezkoumávání myšlenkového světa hnutí AllatRa

20. únor 2023

Kdo a co stojí za novým duchovním hnutím AllatRa? Proč projekt Tvořivá společnost zveřejňuje rozhovory s kontroverzními českými politiky? V Hergot!u na tyto otázky odpovídá religionista Jakub Ludvík a členky společenství AllatRa a Tvořivé společnosti Světlana Šilivská a Karolína Hronová.

„AllatRa je společenství, které já pokládám za nové náboženské hnutí. Nejvíce členů mají podle mého odhadu v Rusku, ale jsou úspěšní i na Ukrajině.“ Přibližuje Jakub Ludvík výsledky svého zkoumání. „Mají celou řadu duchovních bytostí jako jsou Anunnaková, Archonté, Reptiliáni, mají náboženskou praxi, vykonávají společné meditační cvičení dvakrát denně, mají své svaté.“

Tvořivá společnost je pak podle Jakuba projekt hnutí AllatRa, který je mnohem méně explicitně náboženský. Na svém YouTube kanále zveřejnila Tvořivá společnost rozhovory s bývalým poslancem Lubomírem Volným, filozofkou Annou Hogenovou nebo s političkami Zuzanou Majerovou a Janou Zwyrtek Hamplovou. Karolína vysvětluje tento výběr: „Na náš kanál zveme primárně lidi, ne politiky, ne profese, ale lidi. Zajímá nás jejich lidský pohled, to, v jaké společnosti si přejí žít. My oslovujeme každého.“

K jakému cíli směřuje podle Karolíny Tvořivá společnost? Jaké duchovní praktiky Světlana a Karolína vykonávají? A má být podle AllatRy Vladímír Putin ten, kdo sjednotí naši společnost proti Archontům a zachrání svět? Poslechněte si Hergot!

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.