Small talk tipy na léto: Připomeňte si to nejzásadnější z popkultury

Filip Titlbach a Ester Geislerová. Kompot Song roku 2018 ve Venuši ve Švehlovce
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Filip Titlbach a Ester Geislerová. Kompot Song roku 2018 ve Venuši ve Švehlovce

Blíží se období festivalů, na kterých se vám budou hodit témata do fronty na osvěžující nápoje. Kompot Radia Wave proto přináší shrnutí toho nejzajímavějšího z popkulturního dění v uplynulých šesti měsících. Vybrat si můžete z evergreenů, jako je seriál Přátelé nebo trampoty Britney Spears, ale i nečekaných novinek.

Pokud potkáte herečku Ester Geislerovou na KVIFF nebo reportéra Filipa Titlbacha na Colours of Ostrava, připomeňte jim jejich vítězství v Kompot Songu roku 2018. V druhém ročníku, který se konal v únoru, zvítězil politický song Childish Gambina This Is America, který na pódiu pražské Venuše ve Švehlovce obhajovala právě Ester. Nejoblíbenějším garantem se potom u diváků stal redaktor Radia Wave Filip Titlbach, který bojoval za baladu Shallow od Lady Gaga a Bradleyho Coopera. Shallow udělala pro každého svoje. Gaga si nakonec odnesla Oscara za nejlepší filmovou píseň, Bradley na těchto cenách ostrouhal a nakonec se mu bohužel rozpadl i vztah. Filip s touto písní ale započal svoji letošní sérii profesionálních úspěchů, protože v květnu zvítězil hned ve dvou kategoriích rozhlasové přehlídky Report 2019.

V dubnu jsme si povídali o hnutí #freebritney. Fanoušci zpěvačky se skrze tento hashtag snažili přesvědčit kalifornský soud, aby zpěvačce po více než deseti letech vrátil svéprávnost. To se zatím nepodařilo, ale o něčem soud přece jen rozhodl. Poslechněte si novinky v případu „Britney a její svéprávnost“ a připomeňte si Hančinu plamennou řeč k tomuto tématu.

V první polovině roku 2019 pořad Kompot zorganizoval dvě panelové debaty. Zrekapitulujeme si první z nich – o nejoblíbenějším sitcomu všech dob Přátelé. Dozvíte se všechno o levé falangi.

V pondělí 1. 7. se budou Hanka se Šimonem hlásit již tradičně přímo z karlovarské kolonády. Hostkou bude mimo jiné Jana Patočková, se kterou sestavíme „Kurz přežití KVIFF“. Poslechněte si teaser už v tomto díle a nezapomeňte si pustit Kompot v pondělí živě od 19:00.