Soud vyhnal čtyřicátníky z mamahotelu a Brňan uráží důchodkyně. To jsou nej zprávy týdne

3. listopad 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejsladší croissanty ze zpravodajské pekárny. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu zaujala informace o tom, že Italka, která už měla plné zuby dospělých synů ve své domácnosti, vyhrála soudní spor o jejich vystěhování. Přestože měli práci, odmítli si pánové ve věku 40 a 42 let najít vlastní bydlení.

Zuzanu popudila zpráva o tom, že smích na rande ještě nemusí nic znamenat. Podle studie humor atraktivitu mezi partnery nezvyšuje. Tento výsledek je v rozporu s obecně rozšířeným přesvědčením, že ženy jsou více přitahovány vtipnými muži a že muži jsou naopak více přitahováni ženami, které se smějí jejich humoru.

Nesměla chybět nějaká ta krimizpráva z Brna: muž z tamního paneláku uráží každou důchodkyni, kterou potká.

Je mezi moravským nevychovancem, nesexy humorem a italskou mámou, které ruply nervy, které nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.