Špína: Napiš mi to na Zutro!

15. duben 2016

Aktuální vydání očistně hlukové lázně v patriotickém, čistě jihočeském duchu. Kapelu Zutro, rozkročenou mezi Budějovicemi, Pískem a Blatnou, přijel do studia představit její barytonkytarista a zpěvák Martin alias 2075.

Mluvilo se o budoucnosti i o prehistorii Zutro, tedy blatenských lokálních gerojích Bumble-Bee, o neobvyklých kytarách, o souvislosti práce s trhavinami a hudby Zutro, o cvrkotu v jihočeském hudebním podzemí, o inspiracích tajených i přiznaných, tuzemských i světových, mrtvých i živých, o tom, jak se dělá hranatý bigbít, když váš věk začíná začínat čtyřkou. A samozřejmě o krásném, právě z pece vytaženém albu Zutro Ponk, ze kterého se ještě kouří!

Hudební náklad ve znamení rakeťáků Fetch! a Lyssa, trochu nečekaných The Plastic People of the Universe, hodně nečekaných New Order a jedné naprosto nečekané coververze. A mezitím pochopitelně ochutnávky čerstvé tvorby Zutro, která vám chytne hlavu do svěráku a hobluje a hobluje, až je pilin plný Ponk!

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.