Steve, memy a dolování emocí: Filmový Minecraft láme rekordy
Do kin dorazil celovečerní film podle Minecraftu – a Jarda se Šárkou ho v novém Questu zevrubně probrali. Zatímco Jarda si po projekci dokonce znovu nainstaloval samotnou hru, Šárka se pod náporem marketingu nejprodávanější videohry všech dob už na kostičky nemůže ani podívat. A Lukáš? Ten se do kina sice nevypravil, ale přináší aspoň nostalgický vhled do časů, kdy si v roce 2009 stahoval ranou alfu.
Film režiséra Jareda Hesse samotný překvapivě není jen povinnou podívanou pro děti, některé projekce ovládají odrostlejší výpravy, které přímo v sále tleskají už teď ikonickým scénám z trailerů. „Většinu pozornosti si pro sebe logicky ukradl Jack Black jako Steve, společně s Jasonem Momoou,“ uznává Jarda, kterého neuráží ani několik hudebních čísel. „Beru Minecraft jako pokračování Školy ro(c)ku,“ krčí rameny a dodává, že by se totéž dalo prohlásit skoro o všech dalších Blackových filmech.
Šárka přiznává, že má k fenoménu Minecraftu komplikovaný vztah. „V jednu chvíli jsem ho hrála intenzivně, dokonce jsem moderovala jeden server, ale vždycky jsem byla spíš dobrodružný než budovací typ,“ vzpomíná na doby minulé, než původně švédské studio Mojang pohltil Microsoft a také touha vydojit z oblíbené značky co nejvíc peněz na merchandisingu.
„Filmový Minecraft je zkrátka produkt, který moc nevystihuje kreativní podstatu celé hry,“ soudí Šárka o adaptaci, která ale navzdory vyprázdněnosti mezi videoherními filmy láme rekordy – jen za první víkend zvládla vydělat více než 301 milionů dolarů (6,8 miliardy korun).
Jak obstojí filmová adaptace Minecraftu v době, kdy je každý druhý blockbuster o hrách? A proč je na ní nejlepší Jennifer Coolidge? Pusťte si nový Quest o dolování a stavění.
Související
-
„Dítě není slepé střevo.“ Kdo interrupce v Česku hájí a kdo je proti nim?
Poslechněte si, o co jde pro choice a pro-life hnutím. V šesté a poslední epizodě série Přerušení sledujeme českou veřejnou debatu od devadesátek do současnosti.
-
Kdo se postará o starající? I lidé v pomáhajících profesích jsou zranitelní
Lidé v pomáhajících profesích se často setkávají s náročnými situacemi a těžkými příběhy, které v nich mohou vyvolávat silné emoce.
-
Petra Štarková: Dej mi pokoj. Šest propletených lidských příběhů uzavřených do šesti různých pokojů
Táňa, Luis, Dušan, Josef, Marta a Adéla. Všichni už dospěli, ale nedokážou se z různých důvodů osamostatnit. Svůj život tráví zavření ve svých pokojích.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka