Sváteční hostina? Nepotřebujeme hory jídla, abychom si Vánoce užili, myslí si gastro publicistka Hana Michopulu

22. prosinec 2022
Finančák

Na otázku, zda-li a jak se dá na vánoční tabuli ušetřit, se Iva Hadj Moussa a Richard Vrdlovec v novém Finančáku ptali publicistky Hany Michopulu, která se zabývá gastronomií a připravuje podcast o jídle a vaření.

„Sama jsem si zvykla na to, že nenakupuji a nevařím zbytečně mnoho jídla. Je to zbytečné, a to nejen o Vánocích, říká Michopulu, která kromě jiného prozradila, jak připravit alternativu tradiční majonézy do bramborového salátu nebo jaké vánoční cukroví zvolit, pokud nechcete za suroviny platit příliš moc. Zamýšlí se také nad tím, jestli během Vánoc skutečně potřebujeme, aby se naše stoly prohýbaly pod horami jídla, nebo jestli není rozumnější pojmout je skromněji.

Vyplatí se kupovat celý kapr, nebo filety? Jak kapra nahradit veganskou alternativou? Jaké jsou Hančiny tipy na chutné a levné silvestrovské chlebíčky? A dá se nějak nahradit máslo? Dozvíte se v novém svátečním Finančáku!

autoři: Iva Hadj Moussa , Richard Vrdlovec
Spustit audio

Související

Více o tématu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.